featured pokójdziecięcy

Geometryczne wzory na ścianach dziecięcego pokoju

13:34:00Far Minka

Ostatnio pokazałam Wam pełne przepychu pokoje dla dziewczynek. Dzisiaj pozostaję w temacie pokoi dziecięcych, ale inspiracje będą dużo łatwiejsze do zrealizowania. Chodzi bowiem o, tak modne ostatnio, geometryczne wzory na ścianach. W pokojach dziecięcych dominuje teraz bowiem prostota, stonowane kolory, a uroku dodają im akcenty kolorystyczne i geometryczne wzory. Mogą one pojawić się na ozdobnych poduszkach, zasłonkach, pościeli czy najprościej i najczęściej- na ścianach. Wzory takie możemy łatwo wykonać samodzielnie. Pierwszym sposobem, zapewne trwalszym, ale i bardziej czasochłonnym, jest namalowanie ich farbą przy pomocy wcześniej przygotowanego szablonu lub taśmy malarskiej (jeśli robimy większe wzory). Drugim sposobem jest naklejenie specjalnych naklejek ściennych, co również daje dobry efekt, a jest mniej czasochłonne.

Wzorów do wyboru mamy naprawdę dużo. Do typowo chłopięcego pokoju najlepiej będą pasowały trójkąty lub batmany.

http://ali.pub/ctdij

http://ali.pub/tmgvn

Dla młodszych, zarówno chłopców jak i dziewczynek, fajną opcją są też gwiazdy. Na przykład takie w odcieniach szarości i mięty.

http://ali.pub/ubi4w

Ładną ozdobę ściany mogą stanowić też groszki. Tutaj w wersji dziewczęcej:

http://ali.pub/381fp

Dla małego marzyciela lubiącego bujanie w obłokach odpowiednie będą zaś chmurki. Mnie spodobała się ta aranżacja w dziewczęcym pokoju, ale po zmianie kolorystyki równie dobrze mogą prezentować się u chłopca.

http://ali.pub/s8phq

Są też wzory, które zarezerwowałabym tylko dla dziewczynek, czyli korony i serca.

http://ali.pub/po3sm

http://ali.pub/rzfwv

I jak podobają się Wam te wzory?

P.S. Zdjęcia pochodzą z Aliexpress, gdzie można tanio kupić te naklejki ścienne. Pod zdjęciami znajdziecie ukryte linki do aukcji z tymi konkretnymi wzorami.

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Te pierwsze czarne wzory nie do końca pasują do pokoju maluszka, może i ładne ale przytłaczające, niewesołe. Natomiast podobają mi się groszki i chmurki, idealne do dziecięcego pokoju - subtelne i delikatne.

  http://psychologpopracy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi batmany bardzo się podobają :) Noworodek lubi kontrasty na zasadzie biel-czerń, a te wzory pasują też do większego malucha. Są bardziej uniwersalne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W kąciku mojej córki chcę dodać takie naklejki, ale nie za dużo, bo nie lubię przepychu. Co miesiąc coś innego w tej jej małej przestrzeni się robi, malutkimi kroczkami aż w końcu będzie miała piękne miejsce do zabaw :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! I to białe łóżeczko dla dziewczynki <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się taka prostota. Niedługo zamawiam łóżeczko dla synka i pościel będzie właśnie w takie wzory zamiast jakiś samochodzików albo słoników ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Całe mnóstwo inspiracji :)
  Mamy w pokoju Ola trójkąty ! i polecam to bardzo

  OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy