featured pokójdziecięcy

Bajkowe pokoje dla dziewczynki

12:02:00Far Minka

Dzisiaj chciałam pokazać Wam prawdziwie bajkowe pokoje dla dziewczynek. Nie będzie prosto, skromnie, nie będzie po skandynawsku czy nowocześnie. Będzie na bogato ;) Pokoje, o których marzy każda dziewczynka, ale mało która ma szansę to marzenie zrealizować. Dlatego też zanim przejdę do realnych realizacji projektów pokoi dziecięcych, najpierw troszkę sobie pomarzymy i pocieszymy oko w księżniczkowym stylu. Może jako rodzice już wyrośliśmy z takich klimatów, ale pokazałam te pokoje córce i było jedno wielkie "wow!" :D

Podstawą w bajkowym pokoju jest wyjątkowe łoże. Żeby było naprawdę księżniczkowo łóżko może zmienić się w karocę.

źródło: woohome.com

źródło: huesandcues.comInnym sposobem na przemianę pokoju dziewczynki w prawdziwą komnatę jest wykorzystanie do tego celu baldachimu, światełek i żyrandolu tworzącego odpowiedni klimat. Do tego obowiązkowo zestaw do urządzania dworskich herbacianych przyjęć. No może tego różu mogłoby jednak być troszkę mniej...

źródło: homesthetics.net
Dla mniejszych dziewczynek znalazłam taki śliczny zakątek. Tutaj nawet nie powiedziałabym, że jest przesyt dekoracji. Kojarzy mi się z domem leśnych wróżek i sama bym chętnie w takim zamieszkała.

źródło: huesandcues.com
Inną opcją poza pałacowym wnętrzem jest zmiana łóżka w mały wiejski domek z białym płotkiem. Tutaj wyobraźnia twórców także nie ma granic.
Może być wersja mocno różowa. Znowu troszkę dużo tego różu (choć pewnie małej dziewczynce wcale by to nie przeszkadzało), ale za to domek bardzo ładny i dopracowany. Jest miejsce do spania, do zabawy i do przechowywania zabawek.

źródło: woohome.com
Inne ciekawe rozwiązania:

źródło: woohome.com

źródło: woohome.com

źródło: woohome.com
Naprawdę uroczy jest też taki pokój dla dwóch dziewczynek. Łóżka częściowo zabudowane i piękny ogród namalowany na ścianie. Iście baśniowe wnętrze.

źródło: woohome.com
Dla miłośników bardziej stonowanych wnętrz i prostoty mam taką propozycję. Drewniany domek z okienkiem i pięterkiem.

źródło: woohome.com
Na deser zostawiłam Wam prawdziwie magiczne, baśniowe wnętrze. Tym bardziej wyjątkowe, że stworzone własnoręcznie przez ojca dla swojej córki. Tutaj nie mamy już przerobionego łóżka, a unikatowy kącik do czytania książek i zabawy ukryty w drzewie. Mała Narnia we własnym pokoju. Czy nie mielibyście ochoty ukryć się w tym drzewie z dobrą książką?

źródło: filing.pl
Na drzewko można się też wspiąć.

źródło: filing.pl
No i ten klimat po zmroku...

źródło: filing.pl
A Wy który pokój byście wybrali?

You Might Also Like

1 komentarze

  1. O jejku niesamowite te pokoiki! Przepiękne, magiczne - sama mam córeczkę -byłaby zachwycona mając któryś z nich :)

    http://psychologpopracy.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Formularz kontaktowy